Deuka - špičkové nemecké krmivo pre zvieratá už aj na Slovensku

 

V súčasnosti sa na náš trh dostáva jedno z najlepších krmív pre malé zvieratá v Európe, nemecké krmivo Deuka. História výroby tejto značky krmiva siaha do začiatkov minulého storočia a postupne sa firma Deuka vypracovala na jedného z najväčších výrobcov špičkového krmiva pre malé a hospodárske zvieratá. Súčasná ročná produkcia firmy je 2,8 milióna ton krmiva ročne v šiestich závodoch po celom Nemecku.
Prečo Deuka na Slovensku?
Cieľom spolupráce medzi firmou Deuka a spoločnosťou VETSERVIS je zabezpečiť slovenským chovateľom rovnako špičkové krmivo pre malé zvieratá, ako majú k dispozícii chovatelia v chovateľsky najvyspelejších krajinách Európy a aj týmto krokom zvýšiť konkurencieschopnosť našich chovateľov na národných a medzinárodných výstavách.
Krmivo Deuka je krmivo tých najlepších chovateľov králikov, holubov, hydiny, morčiat a exotov v Nemecku, Rakúsku a v štátoch Beneluxu a v súčasnosti už aj chovateľov na Slovensku. Veľkou výhodou je mimoriadna kvalita vstupných surovín a pritom cenová dostupnosť pre slovenských chovateľov.
Deukanin - kompletný program pre chovateľov králikov všetkých plemien, vekových kategórii, úžitkového, športového a výstavného zamerania.
Deukanin rady:
• Standard 25 kg 
• Basis Plus 25 kg a 10 kg
• Basis mit Cocc. 25kg 
• Energie 25 kg 
• Fit Kräuter 25 kg
• Nagerműsli 20 kg
• Naturmix 15 kg
• Zwergenfutter 25 kg

Deukanin Standard
je univerzálne krmivo pre odchov a výkrm králikov. Svojím zložením je vhodné pre celú radu plemien králikov, pre chovné králiky mimo chovateľskej sezóny a výkrmové králiky v záverečnej fáze výkrmu. Deukanin Standard sa dá veľmi vhodne kombinovať s inými krmivami Deukanin pre dosiahnutie optimálnej kondície králikov.

Deukanin Basis Plus
je základné krmivo pre celú radu plemien vo všetkých vekových kategóriách so zvýšeným podielom bielkovín. Ide o vyvážené krmivo zabezpečujúce dostatočný prísun všetkých potrebných živín pre rast a reprodukciu králikov, pokiaľ nie sú stanovené osobitné požiadavky na prísun energie.

Deukanin Basis mit Cocc.
je krmivo obohatené o prídavok antikokcidiostatika určené pre odchov mláďat v období odstavu a začiatku odchovu. Toto krmivo nie je vhodné kombinovať s inými druhmi. Pre dosiahnutie ochrany mláďat pred kokcidiózou je vhodné ho podávať v čistej forme 2 týždne pred plánovaným odstavom až mesiac po odstave.

Deukanin Energie
je krmivo so zvýšeným obsahom energie vhodné najmä pre kojace samice, rastúce mláďatá a veľké plemená králikov. Krmivo zabezpečuje dostatočný príjem energie potrebný pre tvorbu a produkciu materského mlieka v období kojenia. U mladých jedincov veľkých plemien zabezpečuje energiu pre tvorbu a rast svalstva, pevnosť kostry kvalitu srsti.

Deukanin Fit Kräuter & Petersilie
je krmivo obohatené o vitamín C a petržlenovú vňať. Vitamín C je prírodným antioxdantom a napomáha zvieratám zvládať stresové situácie počas prípravy na výstavy, samotných výstav, v období pĺznutia, párenia a prípravy na chovnú sezónu. Petržlen patrí medzi prírodné stimulátory ruje samíc. Krmivo je veľmi vhodné pre mladé králiky v období rýchleho rastu, pre králikov v období reprodukcie a pre mláďatá vo veku 2-4 mesiacov.

Deukanin Nagermüsli
je doplnkovým ochuteným krmivom v podobe mixu müssli, granúl a rôznych zrnín. Toto krmivo je obohatené o vitamín C a preto je veľmi vhodné pre mláďatá. Nakoľko má znížený obsah dusíkatých látok a zvýšený obsah tuku je veľmi vhodným doplnkovým krmivom pre prípravu králikov na výstavy. Zároveň je ideálnym krmivom pre chov zdrobnených králikov, morčiat a škrečkov.

Deukanin Naturmix
je novinka, ktorá bola vyrobená z najkvalitnejších komponentov bez prídavku granúl. Ide o diétne krmivo vhodné pre úpravu hmotnosti bez straty kondície a lesku srsti. Krmivo je veľmi vhodné pre králikov v rekonvalescencii po rôznych tráviacich poruchách. Zároveň je to ideálne doplnkové krmivo ochutenie kŕmnej dávky pre králikov, morčatá a škrečkov.

 

Deukanin Zwergenfutter
je špeciálne krmivo pripravené pre zdrobnené plemená králikov a pre domácich králikov. Krmivo má dokonale vyvážené zastúpenie jednotlivých živín tak, aby mali králiky výbornú kondíciu a pritom, aby netrpeli prerastaním a nadváhou.

 

Odborným garantom krmiva Deuka na Slovensku je

MVDr. Peter Supuka, PhD.
Kontakt: +421915986733
Viac informácii na www.vetservis.sk